Informacje o przedmiocie

Wiodącą ideą zajęć jest połączenie różnorodnych zagadnień związanych z grafiką użytkową. Elementami programu są: nauka obsługi oprogramowania graficznego (m.in. Photoshop, Illustrator, InDesign, Flash), zdobywanie teoretycznej wiedzy na temat zagadnień związanych z projektowaniem graficznym i historią designu oraz działania manualne. Ważnym aspektem programu jest również nauka typografii oraz włączanie do prac graficznych fotografii.
Wszystkie te elementy mają za zadanie uzupełniać się wzajemnie, aby dać uczniom jak najszerszą wiedzę z zakresu grafiki użytkowej.
Celem zajęć jest umożliwienie uczniom swobodnego wykonywania prac graficznych, w których komunikat wizualny tworzony jest za pomocą różnorodnych środków (zarówno cyfrowych jak i manualnych), w oparciu o wiedzę teoretyczną z zakresu projektowania graficznego.
Niezwykle ważne w procesie kształcenia jest rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i działania oraz zdolności analizy otaczającej nas kultury wizualnej.
Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej wyposażonej w profesjonalny sprzęt i są uzupełniane poprzez wizyty w muzeach, galeriach i na festiwalach.

Nauczyciel

Aleksander Myjak Aleksander Myjak
Urodzony 11 stycznia 1985 r. w Warszawie. W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni projektowania książki prof. Maciej Buszewicza. Aneks w pracowni malarstwa prof. Adama Styki.
Od 2009 pracuje na Wydziale Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, jako asystent.
W 2010 ukończył również Studium Pedagogiczne na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Laureat III nagrody w konkursie Grafika Warszawska (maj 2007) oraz Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego (czerwiec 2008) również w konkursie Grafika Warszawska.
Uczestniczył w zbiorowych wystawach: Galeria Aspekt (Warszawa), Galeria im. Van Gogha (Warszawa), Galeria 34 bis (Warszawa), Dom kultury w Pasevalk (Niemcy), Galerii Pentagon Wydziału Sztuki w Radomiu, COMING OUT 2009- najlepsze dyplomy warszawskiej ASP, Wielka Wystawa Grafiki Polskiej - Galeria Zamek w Reszlu (lipiec-wrzesień) 2011.
Wystawa indywidualna w Galerii f150 w Konstancinie-Jeziorna.
Wojciech Gwizdała Wojciech Gwizdała
Artysta malarz, grafik...
Wykształcenie: Studia Magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych, kierunek Konserwacja Dzieł Sztuki.