Niepubliczne Liceum Plastyczne przy Polsko - Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych (PJWSTK) rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2010 roku. Wyłoniło się z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego istniejącego przy PJWSTK.
Poza standardowymi przedmiotami licealnymi uczniowie mają zajęcia z historii sztuki, kultury Japonii, rysunku, malarstwa, rzeźby, technik graficznych, projektowania graficznego oraz fotografii i filmu. Korzystają z nowoczesnych laboratoriów komputerowych i specjalistycznych pracowni Polsko - Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, co zapewnia wysoki poziom nauczania. Poza tradycyjnymi lekcjami dodatkową atrakcją są plenery, wycieczki, uczestnictwo w festiwalach, pokazach i wystawach. Wiedzę z wybranych przedmiotów mogą poszerzać na zajęciach pozalekcyjnych. Oferujemy również szeroki wybór języków obcych.
W liceum pracuje wykwalifikowana kadra nauczycieli, w większości akademickich, pracowników dydaktycznych PJWSTK.
Niewielka liczba uczniów w klasach sprzyja lepszemu przekazywaniu wiadomości, zwiększa aktywność młodzieży oraz buduje przyjazną atmosferę. Tu nikt nie jest anonimowy, nie istnieje pojęcie tłumu, każdy ma szansę wypowiedzenia własnego zdania i wie, że zostanie wysłuchany. To szkoła dla uczniów, tworzona również przez nich.

NIEPUBLICZNE LICEUM PLASTYCZNE
przy
POLSKO - JAPOŃSKIEJ WYŻSZEJ SZKOLE TECHNIK KOMPUTEROWYCH

Adres: ul. Szczęśliwicka 33a (pokaż na mapie)